Dizajn s KONCEPTOM: Juraj Hubinský & Nuuk

Občasný formát neformálnych podcastov vám prináša návštevu maliarskeho ateliéru architekta Juraja Hubinského. Architekt a výtvarník sa pohybuje v širšom spektre disciplín, od návrhov a realizácie interiérov a architektúry, až po výtvarné umenie a presahmi medzi týmito obormi. Optimisticky verí, že kvalitná architektúra a umenie dokáže pozitívne ovplyvniť každodenný život. Princíp tvorby spočíva v hľadaní možností,…

Publikované

Radek Váňa: Marketing a PR v architektuře

Kým Vitruvius sa nazdával, že k výbave úspešného architekta*ky patrí aj ovládať základy odborov astronómia a hudba, dnes platí, že treba vedieť aspoň niečo o marketingu a PR. Praktická príručka v stredne veľkom formáte na 160 stranách s množstvom ilustrácií sľubuje v pútavej grafickej forme návody pre architektov a architektky ale aj iné kreatívne profesie…

Publikované

EFEKTA – obkladový systém premyslený do všetkých detailov

Obklad steny EFEKTA. Foto: J.A.P. Slovakia

Minimalistický a moderný dizajn, funkčné a užívateľsky logické usporiadanie priestoru a prirodzene vyzerajúce materiály v kombinácii so špičkovou technológiou. Nejde iba o nové dizajnové trendy. Bezpochyby nie je možné zabudnúť na kvalitné materiály, poctivé spracovanie a premyslenú variabilitu.

Publikované

V jednoduchosti je krása

Dvere Ideanet Silver. Zdroj: J.A.P. Slovakia

Minimalizmus už nie je ako predtým len doménou umenia, filozofie alebo architektúry, ale stal sa z neho vyhľadávaný životný štýl. Interiér a design sú ďalšie oblasti, do ktorých minimalizmus postupne prenikol.

Publikované

TechniStone, everlasting beauty

Kuchynská doska v dekore Romano Ricco. Zdroj: Technistone, s.r.o.

Pohrajte sa s jednotlivými prvkami a vytvorte jedinečný harmonický priestor. Technický kameň TechniStone tvorí perfektnú dvojicu s drevom, kovom alebo so sklom. Punc luxusu dodá miestnosti v kombinácii so zlatými prvkami.

Publikované

Zdravie si poškodzujeme aj sami – nesprávnym zdrojom vykurovania

Zdroj: SPP - distribúcia, a.s.

Ozbrojený konflikt na Ukrajine zamiešal karty na energetickom trhu. Nárast cien energetických zdrojov a obavy verejnosti z ich nedostupnosti sa odrazili na kvalite ovzdušia. Ako najväčší znečisťovatelia sa pred priemysel, dopravu a energetiku dostali domácnosti spaľujúce tuhé palivá.

Publikované

Skryté zárubne J.A.P. – vhodné riešenie pre každé dvere

Foto: J.A.P. Slovakia

Nie je to tak dávno, kedy nebola k dispozícii širšia voľba ohľadom dvernej zárubne. Veľkému záujmu sa tešila klasická „obložka“ a v menšej miere sa používala oceľová zárubňa. V súčasnej dobe sú čoraz viac vyhľadávané skryté zárubne, ktoré potvrdzujú trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných línií.

Publikované

Mestské dlažby z produkcie CITY STONE DESIGN

Námestie Nové Zámky. Foto: CITY STONE DESIGN

Sme slovenský výrobca betónovej dlažby a betónových plotov so sídlom v Šali. Naša tradícia siaha až do roku 1994, kedy boli položené základy firmy. Ako značka CITY STONE DESIGN pôsobíme na trhu od roku 2015.

Publikované